Bezpłatne porady prawno-kanoniczne

Konsultacje prawne stanowią jedną z kluczowych form wsparcia, którą powinny otrzymać osoby, które doznały krzywdy na skutek wykorzystania seksualnego, obok pomocy duchowej i wsparcia psychologicznego. W związku z tym, utworzyliśmy specjalny zespół odpowiedzialny za świadczenie porad prawnych z zakresu prawa kanonicznego, oferujący bezpłatne doradztwo dla ofiar.

Mężczyzna adwokat
Pavel Danilyuk | Pexels

Grupa ta, działająca pod egidą Fundacji Świętego Józefa Konferencji Episkopatu Polski, składa się z doświadczonych specjalistek i specjalistów w dziedzinie prawa kanonicznego. Jej głównym zadaniem jest zapewnienie fachowych porad prawnych osobom, które zgłosiły fakt doznania wykorzystania seksualnego w obrębie Kościoła.

Aby skorzystać z porady, wystarczy wysłać opis sytuacji na dedykowany adres e-mail: konsultacjekanoniczne@fsj.org.pl.

Wszystkie zgłoszenia są dokładnie analizowane przez zespół ekspertów, którzy zapewniają wyczerpujące odpowiedzi na postawione pytania. W razie potrzeby, mogą również zwrócić się z prośbą o dodatkowe informacje, aby doradztwo było jak najbardziej efektywne.

Oferowane konsultacje są całkowicie bezpłatne, a tożsamość zgłaszających jest chroniona, gwarantując im pełną anonimowość.