Aktualności

Fundacja Świętego Józefa z wizytą w kolejnych diecezjach

2023-04-20


Tarnów, Rzeszów, Przemyśl, Zamość i Sandomierz – to kolejne diecezje, które odwiedzą członkowie zarządu Fundacji Świętego Józefa KEP. Spotkania zaplanowane są do końca tygodnia, cześć z nich już za nami.

Tak jak w przypadku pierwszej tury wizyt, podczas której odwiedziliśmy Opole, Wrocław, Kalisz i Włocławek, tak i tym razem spotkania są okazją, by poznać potrzeby lokalnych wspólnot i móc lepiej na nie odpowiedzieć poprzez codzienne działania fundacji.

Rozmowy z przedstawicielami diecezji, w tym z biskupami, ale też z diecezjalnymi delegatami ds. ochrony dzieci i młodzieży, duszpasterzami osób pokrzywdzonych, kuratorami, koordynatorami fundacji oraz z osobami odpowiedzialnymi za prewencję to także dobra okazja do wzmocnienia relacji między fundacją i lokalnymi strukturami ochrony małoletnich w Kościele.

Wśród tematów spotkań pojawią się kwestie dotyczące wspólnych projektów, m.in. diecezjalnych punktów konsultacyjnych i grup wsparcia, profesjonalizacji osób pracujących z pokrzywdzonymi i bezpośredniego wsparcia osób skrzywdzonych.

Planujemy już kolejne wizyty. Będziemy o nich informować.