Aktualności

Komunikat Fundacji Świętego Józefa KEP

2023-03-12


W debacie publicznej o Janie Pawle II, która rozgrzewa emocje w polskim społeczeństwie i wspólnocie Kościoła, nie możemy stracić z oczu osób skrzywdzonych. Mimo że krzywda wydarzyła się wiele lat temu, a sprawcy przestępstw już nie żyją, pokrzywdzeni noszą w sobie bolesne rany wykorzystania seksualnego, które w tym czasie otwierają się na nowo. Apelujemy do wszystkich uczestników debaty publicznej, żeby ważyli słowa, bo każde nierozważne może ranić powtórnie.

Wszystkim, którzy potrzebują wypowiedzieć swoją trudną historię lub też potrzebują wsparcia psychologicznego lub duchowego, Fundacja Świętego Józefa jest gotowa udzielić pomocy. Można się z nami skontaktować telefonicznie (tel. 506 687 612) lub mailowo (zgloskrzywde@fsj.org.pl). Jednocześnie szanujemy decyzje tych, którzy nie chcą wracać do swojej bolesnej przeszłości i ujawniać swojej krzywdy.

Fundacja Świętego Józefa została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski właśnie po to, by pomagać i towarzyszyć osobom skrzywdzonym wykorzystaniem seksualnym. Współpracujemy z wieloma specjalistami, by zapewnić osobom skrzywdzonym profesjonalne wsparcie, szczególnie psychologiczne i prawne.

W imieniu Zarządu Fundacji Świętego Józefa KEP
Marta Titaniec