Aktualności

Objazd diecezji. Za nami 34 spotkania

2023-10-16


Zakończyliśmy październikową trasę spotkań w diecezjach. W ciągu czterech dni odwiedziliśmy siedem diecezji i archidiecezji – Warszawsko-Praską, Warszawską, Radomską, Łowicką, Płocką, Białostocką i Drohiczyńską oraz Ordynariat Polowy. Za wszystkie spotkania serdecznie dziękujemy.

Wcześniej gościliśmy w Ełku, Olsztynie, Elblągu, Pelplinie, Tarnowie, Rzeszowie, Przemyślu, Zamościu, Sandomierzu, Opolu, Wrocławiu, Kaliszu, Włocławku, Koszalinie, Zielonej Górze, Bydgoszczy, Poznaniu, Gnieźnie, Bielsku-Białej, Katowicach, Sosnowcu, Częstochowie, Łodzi, Lublinie i Krakowie. Łącznie w tym roku spotkaliśmy się z przedstawicielami 34 diecezji. Planujemy kolejne wizyty.

Rozmowy w diecezjach są okazją, by poznać potrzeby lokalnych wspólnot i móc lepiej na nie odpowiedzieć poprzez codzienne działania fundacji.

Spotkania z przedstawicielami diecezji, w tym z biskupami, ale też z diecezjalnymi delegatami ds. ochrony dzieci i młodzieży, duszpasterzami osób pokrzywdzonych, kuratorami, koordynatorami fundacji oraz z osobami odpowiedzialnymi za prewencję to też dobra okazja do wzmocnienia relacji między fundacją i lokalnymi strukturami ochrony małoletnich w Kościele.

Wśród tematów spotkań pojawiają się kwestie dotyczące wspólnych projektów, m.in. diecezjalnych punktów konsultacyjnych i grup wsparcia, profesjonalizacji osób pracujących z pokrzywdzonymi i bezpośredniego wsparcia osób skrzywdzonych.