Aktualności

Odwiedziliśmy już 14 diecezji. Kolejne spotkania przed nami

2023-05-15


Koszalin, Zielona Góra, Bydgoszcz, Poznań i Gniezno – to kolejne diecezje, które w ramach ogólnopolskiej trasy odwiedzili członkowie zarządu Fundacji Świętego Józefa KEP. Plany zakładają spotkania we wszystkich diecezjach do końca roku.

Wcześniej zarząd fundacji odbył spotkania w Tarnowie, Rzeszowie, Przemyślu, Zamościu, Sandomierzu, Opolu, Wrocławiu, Kaliszu i Włocławku. Rozmowy w diecezjach są okazją, by poznać potrzeby lokalnych wspólnot i móc lepiej na nie odpowiedzieć poprzez codzienne działania fundacji.

Rozmowy z przedstawicielami diecezji, w tym z biskupami, ale też z diecezjalnymi delegatami ds. ochrony dzieci i młodzieży, duszpasterzami osób pokrzywdzonych, kuratorami, koordynatorami fundacji oraz z osobami odpowiedzialnymi za prewencję to także dobra okazja do wzmocnienia relacji między fundacją i lokalnymi strukturami ochrony małoletnich w Kościele.

Wśród tematów spotkań pojawią się kwestie dotyczące wspólnych projektów, m.in. diecezjalnych punktów konsultacyjnych i grup wsparcia, profesjonalizacji osób pracujących z pokrzywdzonymi i bezpośredniego wsparcia osób skrzywdzonych.

Planujemy już kolejne wizyty. Będziemy o nich informować.