S. Beata Mazur

S. Beata Mazur

urszulanka SJK – do Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego wstąpiła 26 sierpnia 1988 roku w Pniewach. Tam też złożyła pierwsze śluby zakonne 15 sierpnia 1990 roku, profesję wieczystą złożyła w święto Przemienienia Pańskiego, 6 sierpnia 1995 roku w Pniewach. Przez wiele lat była katechetką w Łodzi i Sycowie. Pełniła posługę przełożonej lokalnej we wspólnotach w Łodzi przy ul. Czerwonej i w Warszawie przy ul. Wiślanej. Od 2014 roku posługiwała jako przełożona centrum warszawskiego. XVII Kapituła Generalna Zgromadzenia w dniu 20 lipca 2019 roku wybrała s. Beatę Mazur na przełożoną generalną – ósmą następczynię św. Urszuli Ledóchowskiej.