Aktualności

Zaproszenie na konferencję prasową: Dzień modlitwy i solidarności z Osobami Skrzywdzonymi

2024-02-07


W kontekście zbliżającego się „Dnia modlitwy i solidarności z Osobami Skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym” pragniemy zaprosić na konferencję prasową. Dzień modlitwy i solidarności obchodzony będzie w pierwszy piątek Wielkiego Postu, 16 lutego. 

Cel spotkania

Konferencja prasowa ma na celu rzetelne przedstawienie inicjatywy, wyjaśnienie sposobów pomocy oferowanej przez Kościół Osobom Skrzywdzonym oraz przedyskutowanie działań podejmowanych w zakresie ochrony dzieci i młodzieży. Chcemy również otworzyć dialog na temat potrzeb naszego społeczeństwa w przeciwdziałaniu krzywdzie najmłodszych.

Szczegóły wydarzenia

Data i Godzina: 12 lutego (poniedziałek), godz. 11.30
Miejsce: Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski, Skwer Kard. Stefana Wyszyńskiego 6, Warszawa, sala nr 16.

Uczestnicy Konferencji:

  • o. Adam Żak SJ, Koordynator KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży, Dyrektor Centrum Ochrony Dziecka,
  • Monika Horna-Cieślak, Rzecznik Praw Dziecka,
  • Monika Sajkowska, Prezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę,
  • Marta Titaniec, Prezeska Fundacji Świętego Józefa KEP,
  • Ks. Piotr Studnicki, Kierownik Biura Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży.

Prowadzenie: Tomasz Królak, Katolicka Agencja Informacyjna.

Informacje dla Redakcji

Zgłoszenia uczestnictwa, zawierające imię, nazwisko oraz nazwę redakcji, prosimy kierować na adres e-mail: centrummedialne@ekai.pl najpóźniej do 12 lutego (poniedziałek) do godziny 10.00.

Dodatkowo, dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć osobiście, przewidziana jest transmisja na żywo na kanale YouTube Katolickiej Agencji Informacyjnej.

W obliczu wyzwań, przed którymi stoi nasze społeczeństwo, szczególnie ważne jest budowanie wspólnoty opartej na zrozumieniu, wsparciu i solidarności. Liczymy na Państwa obecność oraz aktywny udział w dialogu na temat tej ważnej inicjatywy.

Na konferencję zapraszają: Katolicka Agencja Informacyjna, Fundacja Świętego Józefa KEP, Biuro Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży oraz Centrum Ochrony Dziecka